Pompa pastwiskowa do wody

Kategoria: Poidła i akcesoria
Nr kat.: 47BPK30-300

System pompy pastwiskowej -  zestaw bez akumulatora i panela słonecznego

 

Ograniczenia dla właścicieli zwierząt gospodarskich
Rośnie potrzeba, aby rolnicy trzymali zwierzęta gospodarskie z dala od cieków wodnych. Europejska ramowa dyrektywa wodna (RDW) ustanowiła ramy dla ochrony wód śródlądowych, wód przejściowych (ujść rzek), wód przybrzeżnych i wód gruntowych. Ogrodzenie w zbiornikach wodnych zapewnia ochronę przed erozją brzegów. Utrzymuje to jakość wody na wysokim poziomie i chroni zdrowy wzrost lokalnej flory i fauny. Jest to wyzwanie dla rolników, którzy zaopatrują zwierzęta w cieki wodne. Nasze akumulatory i pompy zasilane energią słoneczną mogą pomóc rozwiązać ten problem

Systemy pompy
Zestawy pomp słonecznych i akumulatorowych można zintegrować ze wszystkimi popularnymi rynnami wodnymi. Eliminuje to potrzebę trenowania zwierząt, tak jak w przypadku standardowych pomp do wypasania. Zestaw z panelem słonecznym zaspokaja potrzeby zwierząt w zakresie zapotrzebowania na wodę bez konieczności wymiany lub ładowania akumulatora.System pomp 12 V oparty został  na sprawdzonej technologii pomp wodnych, które umożliwiają przesyłanie dużych ilości wody. Koryto *  wyposażone jest w pływak, który włącza pompę zanurzeniową, gdy poziom wody spadnie.Pompa podłączona jest do węża o długości 30 m, który prowadzi bezpośrednio ze źródła wody do poidła. Zestaw zasilany jest akumulatorem 12 V * umieszczoną w wodoodpornej skrzynce rozdzielczej. Zalecamy minimum 75 Ah i maksymalnie 85 Ah. Zestaw pomp akumulatorowych można rozszerzyć o wysoce wydajne moduły słoneczne 60 W. W zależności od dziennego czasu pracy i pory roku sam panel słoneczny o mocy 60 W może nie być wystarczający do osiągnięcia pełnej wydajności. Niezbędne mogą być  dodatkowe panele. System jest kompatybilny z systemem solarnym o mocy do 300 W.Zalecenie: na 4 godziny pracy dziennie zalecamy 3 moduły słoneczne o mocy 60 W.

* Nie wchodzi w skład dostawy 

Wydajność pompy wodnej
Zapotrzebowanie zwierząt na wodę jest bardzo różne i zależy między innymi od temperatury, wilgotności i rodzaju paszy. Zawsze miej to na uwadze. Większość wypasanych zwierząt to zwierzęta stadne, które chcą pić razem, więc wielkość koryta powinna na to pozwolić. Zwiększenie wysokości działania pompy zmniejsza wydajność pompowania. Przy wysokości 10 m pompa pracuje przy około 65% wydajności szczytowej. Czasy ładowania energii słonecznej różnią się w zależności od warunków pogodowych. Należy pamiętać, że latem zapotrzebowanie zwierząt na wodę wzrasta.

Jeśli nie korzystasz z opcji słonecznej, okresy między ładowaniami zależą od stopnia użytkowania. 

  • System opracowany we współpracy z rolnikami
  • Prosty, niezawodny i samowystarczalny sposób dostarczania wody wypasanym zwierzętom w ogrodzonych ciekach wodnych
  • Zastosowanie  systemu pompowego 12 V umożliwia wymianę dużych ilości wody
  • Zawór pływakowy  uruchamia pompę zanurzeniową, gdy tylko poziom wody spadnie.
  • W zestawie  znajduje się wąż o długości 30 m, który poprowadzi od źródła wody do koryta
  • Agregat pompowy zasilany jest akumulatorem 12 V (zalecane minimum 75 Ah, brak w zestawie), który jest przechowywany w odpornej na warunki pogodowe szafie rozdzielczej.
  • Czas ładowania akumulatora przez panel słoneczny zależy od warunków pogodowych.
  • Ilość wody potrzebnej w każdym indywidualnym przypadku zależy od wielkości stada i gatunku zwierząt, a także od temperatury, wilgotności i struktury źródła.

Nr katalogowy 47BPK30-300
Zapytaj o produkt

© 2023 Horizont ROLOS Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wdrożenie: Dajnowiec.pl